Menu
Mikroregión Novohradské podzámčie
Mikroregión
Novohradské
Podzámčie

V našom mikroregióne rozširujeme starostlivosť o najzraniteľnejších

foto

V utorok 5. marca náš mikroregión podpísal ďalšie memorandum o spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom. V roku 2021 sme započali vzájomnú spoluprácu ako jeden z mála regiónov pri tvorbe modelu integrovaných sociálnych a zdravotných služieb.

Naša spolupráca pokračuje ďalej.  Mikroregión novohradské podzámčie sa stal členom  siete Centier integrovanej sociálno-zdravotnej starostlivosti.  Tieto poskytujú služby, ktorých cieľom je umožniť seniorom čo najdlhšie žiť v ich prirodzenom, domácom prostredí. Vďaka spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom sa táto služba stáva dostupnou aj v našom regióne. V našom centre poskytujeme služby ako sprevádzanie na ceste k lekárovi, na úrady, vybavenie zdravotných pomôcok či monitorovacie SOS náramky, ktoré môžu zachrániť život. Zlepšilo sa riešenie problémových životných situácií obyvateľov. To je len časť služieb, ktoré poskytujeme. Sídlo centra je v obci Halič, kde pracujútraja pracovníci, ktorých hlavnou úlohou je pomáhať seniorom a ľuďom so zdravotným postihnutím priamo u nich doma. BBSK z Programu Slovensko na projekt získal 2,2 milióna eur, ďalších viac ako 100 tisíc eur dáva BBSK na spolufinancovanie monitorovacích náramkov.

Našou ďalšou snahou je v  mikroregióne vytvorenie terénnej opatrovateľskej služby v súčinnosti s Ministerstvom práce sociálnych vecí a rodiny.

 

Koordinátorka Centra integrovanej sociálnozdravotnej starostlivosti: Mgr. Žaneta Kučerová

zaneta.kucerova@novohradskepodzamcie.sk  tel. kontakt 0918 581 664

 

Sociálny pracovník, poradca: Mgr. Jana Poledníková

jana.polednikova@novohradskepodzamcie.sk tel. kontakt 0918 583 324

 

Koordinátor podpory zdravia: Marta Gálová

marta.galova@novohradskepodzamcie.sk tel. kontakt 0918  555 261

 

 

Dátum vloženia: 6. 3. 2024 11:29
Dátum poslednej aktualizácie: 6. 3. 2024 11:34
Autor: Správca Webu